top of page

"Spolupráce se studiem Klik architekti nám pomohla vytvořit inspirativní kanceláře budoucnosti v srdci Karlína s industriálním charakterem tak, aby naplňovala veškeré naše požadavky na flexibilitu celého prostoru, vytvoření loungového zázemí s kavárnou a zároveň přenesení celé atmosféry budovy do vyšších pater privátních kanceláří. Jednalo se o vzájemnou synergii se vstřícným jednáním."

Mona Nayefová, Area Manager

Praha, Karlín

2020

Scott.Weber

Workspace, Dokončeno

Praga Office & Garden

Coworking: flexibilní tvůrčí dílna pro práci i relaxaci

Koncept interiéru se v historii inspiruje způsobem fungování dílen bývalých montoven aut Praga. Surovost automobilového průmyslu v kontrastu s jemností a luxusem dokončených aut se odráží v použitých materiálech. Vše je ale uzpůsobené modernímu fungování kanceláří. Rozvolněný layout nábytku spolu se zatahovatelnými závěsy tvoří z loungové částí hravé ideální flexibilní prostředí pro meetingy či relaxaci. Fungováním se prostor přibližuje tzv. workshopu, neboli dílnám na práci. Zajímavé je také tvarosloví centrálního baru, které vychází z tvarů karoserií a tzv. Fordovou linkou. Napříč interiérem se propisují tři dominantní barvy, které odkazují na typické barvy karoserií Pragovek.

Work experience

Kancelářské prostory vytvořené k zážitkům z každodenní práce se designem odkazují na různé typy interiérů. Kavárny, bistra i bary evokují nevšední zážitek a inspirují k produktivitě.

"V současné době je kancelářským trendem především netradiční a kreativní prostředí. Chodit do práce má být radost a zážitek. Právě kvůli současné situaci post covid a nástupu hybridního modelu práce jsou taková workspacová centra žádanější než kdy dříve. Lidé se chtějí a potřebují vrátit do práce, budou ale vyžadovat daleko vyšší komfort než který zažívají doma."

Ivo, Strategy Architect

Coworking: flexibilní tvůrčí dílna pro práci i relaxaci

Interiér

Nesporným benefitem budovy je její mělká dispozice. V interiéru tak vzniká zajímavá atmosféra, téměř až domácí, kdy jste v parteru mezi ulicí a zahradou.

Coworking: flexibilní tvůrčí dílna pro práci i relaxaci

Exteriér

Při návrhu jsme se zabývali průhledy parterem, jeho hravým vizuálním dělením i atraktivní komunikací značky kolemjdoucím. Je to jeden z případů kdy design interiéru přímo ovlivňuje vzhled budovy.

bottom of page