top of page

"Koncept servisovaných apartmánu v projektu rekonstrukce činžovního domu byl pro všechny výzvou. Historie stavby ovlivnila návrh dispozic jednotek, které se liší v každém podlaží a každém apartmánu. Cílem bylo najít individuální řešení každého prostoru a využití každého koutu v jednotkách při zachování požadovaného uživatelského komfortu. Spokojenost klientů je důkazem, že naše zadání bylo naplněno do posledního detailu."

Tomáš Wildt, Head of Commercial

Praha, Karlín

dokončení 2024

Vihorev Group

Coliving, Concept

Apartmány Karlín

Minimální prostor nájemního bydlení bez kompromisu funkčnosti

Návrh apartmánových jednotek je inspirovaný surovostí a jednoduchostí Berlínských loftů. Oprýskané zdi, solitérní nábytek a množství černých ploch podporují minimalistický a přesto výrazem bohatý přístup, typický pro architekturu tohoto města. Jeho bezstarostnou a mladistvou náladu jsme vtiskli do interiéru kompaktních jednotek na okraji Karlína. I když na minimálních rozměrech, komfort každodenního fungování je zachován jako ve standardním bytě. Na závěr jsme se postarali o design společných prostor, včetně recepce a chodeb, tak aby byl uživatelský zážitek kompletní.

Minimal space design

Funkčnost minimálních prostor vychází z podstaty aktivit a ergonomie jejich uživatelů. Designová rovina takového prostoru je pak o vhodné minimalizaci funkcí bez kompromisu pohodlí.

"Spolupráce a týmovost je pro nás stěžejním nástrojem v navrhování. A to v průběhu celého projektu, od návrhu po realizaci. Unikátní řešení vzniká tam, kde se o detailech rozhoduje kolektivně a informovaně. Myslíme si, že takové interiéry mají velký přesah, který se nedá zprostředkovat jinak než zážitkem."

Žofia, Interior Architect

Minimální prostor nájemního bydlení bez kompromisu funkčnosti

Kreativita

Smart design solutions umožňují univerzální řešení, která jsou ideální pro nájemní bydlení. Říkáme jim tzv. prvky přivlastnění, protože si je každý může přizpůspobit svým potřebám. Příkladem může být modulární stěna s výklopným stolem a úchytným systémem, třeba pro zavěšení kola.

Minimální prostor nájemního bydlení bez kompromisu funkčnosti

Komplexnost

Každá z 31 ubytovacích jednotek vyžadovala unikátní přístup. Sjednotily jsme proto principy řešení, které fungují v různých prostorech napříč domem. Jejich kombinováním vytváříme uníkátní charakter jednotlivých apartmánů.

bottom of page