top of page

"Hlavní vstupní prostor bývá dominantou každého objektu, vytváří první dojem a buduje vztah s klienty. Vysoké stropy přesahující 5 metrů vyzývaly k „WOW“ efektu od počátku. Největší výzvou bylo najít balanc mezi industriálním technologickým řešením a vhodným nastavením provozního prostoru. Vytvoření funkčního prostoru s působivým dojmem je úspěch, na který jsme patřičně hrdí."

Tomáš Wildt, Head of Commercial, Vihorev

Říčany

dokončení 2024

Vihorev Group

Commercial, Concept

Alfa Tower Říčany

Vstupní co-space: místo pro budování komunity a setkávání

Reprezentativnost postor vs. jejich využitelnost. Dualita, která se prolíná návrhem vstupního sdíleného lobby colivingové budovy Alfa Tower v Říčanech, je patrná ve všech aspektech interiéru. Design navazuje na vzhled exteriéru budovy ale dává přitom nahlédnout do barevného světa coworkingových a colivingových prostor uvnitř. Jedná se o hotelové lobby, nebo trendy kavárnu? Je to spojnice mezi coworkingovými patry a colivingovým ubytováním. Design tzv. co-spaces čerpá inspiraci z mnoha zážitkových světů. Umělecká instalace s abstraktními měnícími se motivy dodává prostoru na důležitosti. Pohodlné kavárenské sezení v množství zeleně zase vyzívá k nerušené práci či komunitnímu setkávání.

Hybrid space design

Moderní ekonomika spěje ke spojování funkcí a sdílení nákladů. V rámci designu hybridních prostor spojujeme různé typologie v jeden designový celek. Vstupní lobby je tak například kavárnou s funkcí recepce. Vzájemná integrace komerčních funkcí a občanské vybavenosti napomáhá lepšímu zapojení místní komunity.

"Nízkoprahovost a přístupnost designu je trend, který dlouhodobě podporujeme. První dojem z prostoru dokáže ovlivnit celou uživatelskou zkušenost a design je jedním z nástrojů jak ji proměnit v pozitivní zážitek. Jedná se o drobné věci, jako je nízká výška recepce, její správné umístění v prostoru nebo vyvážený poměr reprezentativnosti a přátelskosti interiéru."

Ivo, Strategy Architect

Vstupní co-space: místo pro budování komunity a setkávání

Before

Chytré řešení dispozice je základ pro reprezentativní design. V tomto prostoru jsme hledali nové těžiště pro nerušené fungování komplexního provozu lobby.

Vstupní co-space: místo pro budování komunity a setkávání

After

Integrací funkcí do jednoho velkého baru jsem dosáhli prostorových úspor při maximalizaci užitných ploch. Nová pozice navíc podporuje nízkoprahový přátelský design.

bottom of page