top of page

"Rekonstrukce bývalé budovy Alfa Tower zahrnovala vložení dvou dalších podlaží do stejného objemu objektu. Kvůli nízké světlé výšce bylo třeba do jednotek vnést originálního ducha při zachování funkčního designu za rozumnou cenu. V rámci celkového konceptu industriálního pojetí se podařilo nalézt vhodné řešení, které působí designově a nadčasově s výjimečně vysokým uživatelským standardem."

Tomáš Wildt, Head of Commercial, Vihorev

Říčany

dokončení 2024

Vihorev Group

Coliving, Concept

Alfa Tower Apartmány

Coliving ubytování v bývalé kancelářské budově

Návrh ubytovacích apartmánů vychází z myšlenky work-life balance obyvatelů v rámci jednoho objektu. Colivingové fungování podporuje vzájemná funkční a designová provázanost s coworkingovými patry a multifunkčním lobby. V interiéru se pojí moderní prvky industriálu a útulnost bytového designu.
Jednopokojové apartmány jsou chytře rozděleny na denní a noční část a fungují jako plnohodnotné 2KK na minimálním půdorysu. Při rozsahu 140 ubytovacích jednotek je zachována osobitost každé jednotky. Za použití několika uniformních prvků se mění dispoziční rozložení a barevné řešení detailu.

Coliving

Defacto se jedná o stejný princip, na který jsme zvyklí u sdílených kanceláří. Jediný rozdíl je, že nesdílíme pracovní prostor, ale prostor k životu. Stejně jako u co-worků platí, že kvalitní projekty se opírají o silnou komunitu.

"Minimalizace rozměrů s sebou přináší nesporné ekonomické i developerské výhody. Z hlediska designu stojíme před otázkou předefinování dosavadního přemýšlení o bydlení. Vždy chceme zachovat plnohodnotnou funkčnost, proto se musíme ptát na základní otázky, kdo a jak bude prostor využívat, jaké budou budoucí rutiny a chování v prostoru. Tyto procesy se pak spojí do jednoho výsledného obrazu dispozice. Chytrá nenákladná řešení jsou v tomto ohledu vždy nejlepším východiskem."

Ivo, Strategy Architect

Coliving ubytování v bývalé kancelářské budově

Detail

Projekt řešíme do nejmenšího detailu. Například návrhem dělící obytné stěny, která v sobě integruje nejen úložný prostor či pracovní stolek ale i otočnou televizi, díky které je možné sledovat své oblíbené filmy z postele i gauče.

Coliving ubytování v bývalé kancelářské budově

Strategie

S ohledem na jednoduchost realizace a minimalizaci nákladů určujeme vyvážený poměr mezi opakovatelností a unikátními prvky. Celý projekt 140 apartmánových jednotek je tak realizačně uchopitelný a interiér neotřelý.

bottom of page